Vaksiner settes ikke ved Diakonhjemmet sykehus, men ved vaksinesenteret i kommunen/bydelen der du bor. Ta med deg dokumentasjon på hvilke medisiner du bruker, f eks tom emballasje med ditt navn på eller resepten. For å få femte vaksinedose nå må du ha med skriv fra behandlende sykehusspesialist.
Den fjerde vaksinedosen kan gis tidligst 3 måneder etter at du har fått tredje dose. Til sammenlikning tilbys oppfriskingsdosen etter 4,5 måned for de som er friske og uten medisiner. Oppfriskingsdosen anbefales uavhengig av hva slags antistoff-respons du fikk etter de tre første dosene. Den er imidlertid spesielt viktig for dem som ikke hadde så god respons etter de første tre dosene.
Fremover i studien planlegger vi ny blodprøve fra studiedeltakerne forut for hver ny vaksinedose, 2-4 uker etter hver enkelt vaksinedose og deretter etter 3 måneder.
Noen få studiedeltakere er med i en gruppe som har tar utvidete prøver etter vaksiner (5 ekstra rør til T celle analyse). De dette gjelder vil bli kontaktet direkte av studiesykepleier på telefon.
Vi svarer på generelle spørsmål om studien på Nor-vaC@diakonsyk.no. Mail hit besvares vanligvis innen et døgn, men ved stor pågang kan det ta noe mer tid. Av kapasitetsgrunner ber vi deg unngå å ringe sykehusets sentralbord eller til sykepleier for informasjon om koronavaksine, forsøk først å finne informasjonen på nett.